Často využívané služby Google

Google nabízí kromě svého vyhledávání na internetu také velké množství užitečných aplikací a služeb, které využijete nejen pro pracovní účely, ale i ty osobní. Všechny můžete používat jak na počítači, tak v mobilním zařízení a při použití stejného účtu se vše synchronizuje. Pokud ještě účet Google nemáte, přečtěte si náš návod na jeho založení. Které služby patří mezi ty nejpoužívanější?

Disk Google a Google Dokumenty

Na Disk si můžete ukládat a sdílet dokumenty všech známých známých formátů, ale také například fotografie – v podstatě je to cloudové úložiště. Vše pak můžete jednoduše sdílet s dalšími lidmi. V Dokumentech pak můžete přímo v prohlížeči vytvářet a upravovat textové a tabulkové soubory, prezentace a formuláře. Sepsali jsme pro vás i jednoduchý návod na použití Disku Google.

Hangouts

Hangouts je aplikace ke komunikaci. Můžete v ní posílat textové zprávy, ale také uskutečňovat hovory a videohovory, a to i s celou skupinou osob. Pokud se chcete dozvědět více, projděte si náš návod na používání Hangouts.

Kalendář Google

V Google Kalendáři si můžete plánovat své schůzky a úkoly, nastavit si jejich připomenutí, označovat je různými barvami a mnoho dalšího. Mezi velmi užitečné funkce patří i možnost vytvoření sdíleného kalendáře s vašimi kolegy nebo propojení s e-mailovým klientem.

Google Analytics

Tato služba vám nabídne podrobné statistiky o uživatelích vašeho webu. Umožňuje vám sledovat jejich chování, návštěvnost webu, ale i konverze a prodeje a porovnávat je v čase.

Mezi další často používané služby Google patří Google Ads, která slouží k nastavení placené a detailně cílené inzerce ve vyhledávání, Mapy Google, které vám díky funkci Street View ukážou celý svět z blízka, a velmi oblíbený Překladač Google.

Alexandra Vamošová

Alexandra Vamošová má na svědomí 20 příspěvků

Jsem CMO a vedu českou a slovenskou divizi copywritingu pro skupinu D2A. Starám se o sociální sítě, blog, připravuji USP, zajímám se o UX, ráda peču a čichám v dřevodílně.

Prostě ráda píšu a zajímá mě svět. Najmout si mě můžete přes kontakty v horním menu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinné údaje jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>