Jak exportovat kontakty ze Shoptetu

Pokud máte eshop na platformě Shoptet a potřebujete z něj vytáhnout kontakty na vaše zákazníky, je to otázka pár kliknutí.

Jak exportovat zákazníky

Přihlaste se do administrativního rozhraní eshopu a v levém sloupci vyberte kartu Zákazníci a podkartu Export. Můžete si zvolit datové rozmezí, ve kterém se zákazníci registrovali. Pokud pole s daty necháte nevyplněné, bude systém exportovat všechny zákazníky.

Pak si jen zvolte, v jakém formátu chcete mít výsledný dokument. Možnosti jsou tři: .xml, .csv a .xlsx.

Příprava pro hromadnou rozesílku

Pro hromadnou rozesílku emailů zvolte formát exportu .xlsx. Jakmile se vám soubor stáhne, otevřete jej např. v MS Excelu a promažte data tak, abyste měli v tabulce jen kontakty, které chcete oslovit.

Nyní očima v rychlosti projděte všechny emailové kontakty a ujistěte se, že nikdo nezadal nesmyslný email.

Následně můžete ve sloupci e-mail označovat kontakty po skupinách tak, jak je budete rozesílat (např. po cca 30 adresách) a kopírovat a vkládat je rovnou do Outlooku nebo jiného poštovního klienta – ten si s formátem obvykle poradí, adresy si Outlook rozdělí čárkami nebo středníky a pro rozesílku je příjme.

Permanentní odkaz exportu

Pokud chcete někomu poskytnout možnost také si stáhnout stejně předdefinovaný export ze Shoptetu, pošlete mu permanentní URL, která se objeví na spodní části obrazovky. Stahování exportu můžete povolit jen určitým IP adresám, pokud chcete. Na vedlejší kartě Přístupový log pak můžete kontrolovat, kdo a z jaké IP adresy si tento export stáhl.

Alexandra Vamošová

Alexandra Vamošová má na svědomí 20 příspěvků

Jsem CMO a vedu českou a slovenskou divizi copywritingu pro skupinu D2A. Starám se o sociální sítě, blog, připravuji USP, zajímám se o UX, ráda peču a čichám v dřevodílně.

Prostě ráda píšu a zajímá mě svět. Najmout si mě můžete přes kontakty v horním menu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinné údaje jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>