Jak poslat hromadný mail z e-mailového klienta

Potřebujete poslat mail velkému množství osob? Pokud to chcete udělat jen jednorázově a nespolupracujete s agenturou, která to za vás řeší, nejjednodušším způsobem je zaslání hromadné zprávy z e-mailového klienta. Není to sice moc profesionální způsob a určitě ho nedoporučujeme na pravidelné rozesílání, ale na jednorázové nebo náhlé předání informací je dostačující.

Mezi profesionální způsoby pak patří například Mailchimp a jemu podobné nástroje, které používají agentury. Tyto nástroje jsou vhodné proto, že ukazují podrobné reporty o zaslané zprávě. Můžete díky nim zjistit, kdo zprávu otevřel, jestli a kdy ji přečetl, zda kliknul na nějaký odkaz a další zajímavé informace.

Jak poslat hromadný mail z Outlooku

Outlook je jeden z nejpoužívanějších e-mailových klientů, proto se v návodu budeme orientovat zejména na něj. Většina tipů ale využijete i v jiných nástrojích.

Nejdříve si připravte obsah zprávy. Zahrňte vše, co potřebujete sdělit a nezapomeňte na podpis. Až budete spokojení, pošlete ho jen sami sobě na svou soukromou e-mailovou adresu a zkontrolujte, zda vše vypadá, jak má, a zda jsou funkční všechny odkazy.

Vždy posílejte přes Skrytou kopii

Pokud jste s výsledkem spokojeni, do políčka Skrytá kopie začněte psát jména osob, kterým chcete zprávu poslat. Nikdy nevyplňujte adresáty do pole Komu. Vždy si zkontrolujte, že zadáváte do Skryté kopie. Pokud byste je vyplnili do políčka Komu, všem adresátům by se zobrazili i všichni ostatní a jejich e-mailové adresy, což je naprosto nežádoucí a porušujete tím zákon o ochraně údajů.

Hromadný mail doporučujeme poslat najednou maximálně 30 osobám najednou. Pokud jich tam zahrnete příliš mnoho, například 200, je velká pravděpodobnost, že zpráva bude systémem vyhodnocena jako spam a většina adresátů si ji nezobrazí.

Jak vytvořit skupinu kontaktů

Pokud chcete posílat maily určité skupině osob, například kolegům, z vašeho seznamu kontaktů, je praktické vytvořit si skupinu. Tu vytvoříte tak, že kliknete na Lidé -> Moje kontakty -> Kontakty -> Nová skupina. Pak zadáte název skupiny a kliknutím na Přidat kontakty vyberete osoby, které chcete zařadit do skupiny. Kliknete na Uložit.

Alexandra Vamošová

Alexandra Vamošová má na svědomí 20 příspěvků

Jsem CMO a vedu českou a slovenskou divizi copywritingu pro skupinu D2A. Starám se o sociální sítě, blog, připravuji USP, zajímám se o UX, ráda peču a čichám v dřevodílně.

Prostě ráda píšu a zajímá mě svět. Najmout si mě můžete přes kontakty v horním menu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinné údaje jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>