Jak vytvořit účet Google

Google nabízí velké množství užitečných aplikací zdarma. Jediné, co potřebujete k jejich používání je účet Google. Jeho založení trvá jen pár minut a je naprosto jednoduché.

Jak založit účet Google

Najeďte na stránku accounts.google.com/signup a vyplňte své jméno, uživatelské jméno, heslo a klikněte na Další.

Můžete vyplnit své telefonní číslo a sekundární e-mailovou adresu. To vám pomůže při případném zapomenutí hesla nebo v případě, že by váš účet používal někdo cizí. Dále vyplňte své datum narození, a pokud chcete, tak pohlaví. Klikněte na Další.

Na další stránce si přečtěte informace o ochraně soukromí a smluvní podmínky. Pokud s nimi souhlasíte, zaklikněte to v okénkách pod textem. Pak klikněte na Vytvořit účet.

Úprava, odstranění a zobrazování osobních údajů

Když najedete do svého účtu Google, v levém sloupci klikněte na kartu Osobní údaje. V této sekci můžete přidat profilovou fotku nebo údaje změnit.

Ve spodní části obrazovky pak najdete tlačítko Přejít na stránku Něco o mně. Zde můžete nastavit, kdo uvidí vaše údaje. Profilová fotka a jméno jsou pro ostatní viditelné vždy. Ostatní údaje můžete skrýt.

S účtem Google pak můžete používat například aplikaci Hangouts, Disk Google a mnoho dalších. Ty nejpoužívanější služby Google jsme pro vás sepsali do článku.

Alexandra Vamošová

Alexandra Vamošová má na svědomí 20 příspěvků

Jsem CMO a vedu českou a slovenskou divizi copywritingu pro skupinu D2A. Starám se o sociální sítě, blog, připravuji USP, zajímám se o UX, ráda peču a čichám v dřevodílně.

Prostě ráda píšu a zajímá mě svět. Najmout si mě můžete přes kontakty v horním menu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinné údaje jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>