Práce s úkolem v projektovém manažeru

Práce v projektovém manažeru je velmi intuitivní a jednoduchá. I přes to je někdy potřeba návod.

Přihlášení nebo registrace

Přihlašte se na adrese task.d2a.cz. Pokud nemáte přihlašovací údaje, můžete se registrovat podle návodu Registrace, přihlášení a úprava notifikací v projektovém manažeru.

Domovská stránka – nástěnka

Na domovskou stránku se odkudkoliv pohodlně dostanete přes ikonu D2A vlevo nahoře. Na domovské stránce vidíte v levé části projekty a úkoly, které máte přiřazené. V pravé části vidíte nepřečtené notifikace a historii poslední aktivity na projektech, na kterých spolupracujete.

Jak vyhledat konkrétní úkol

V pravém horním rohu je bílé pole vyhledávání. Zadat do něj můžete například konkrétní číslo úkolu, ve tvaru T123. Stejně dobře ale slouží k vyhledávání dalších osob, které pracují na stejných projektech, či samotných projektů. Hledat můžete i podle názvu úkolu nebo jen části textu v obsahu či komentáři.

Úkol ale můžete vyhledat i tak, že na domovské stránce kliknete na název projektu, čímž se dostanete na nástěnku projektu.

Na nástěnce najdete přehledně ve sloupcích všechny úkoly, na kterých se pracuje.

Práce s úkoly

S úkoly můžete pracovat několika způsoby. Například pokud jste autor, se svým textem jste spokojeni a chcete ho jen přetáhnout do jiného sloupce, například ze sloupce Napsat do sloupce Korektury, můžete ho jednoduše přetáhnout myší.

Pokud potřebujete upravit i osobu, které je úkol přidělen, případně další věci, klikněte na symbol tužky vedle názvu úkolu nebo přímo na název.

Pokud kliknete na název, otevře se vám konkrétní úkol, který opět upravíte kliknutím na Edit Task se symbolem tužky v pravé části obrazovky. Zde můžete upravit, komu je úkol přidělen, jakou má prioritu a jeho konkrétní obsah.

Přidávání komentářů

Pokud máte k danému úkolu co říct, využijte komentářů pod úkolem. Učinit tak můžete po rozkliknutí konkrétního úkolu ve spodní části obrazovky. V komentáři vždy prosím označte osobu, které je komentář určený. Stačí napsat zavináč a první písmeno jména žádané osoby, systém vám její označení sám nabídne.

Vše pak potvrdíte tlačítkem Set Sail for Adventure.

Alexandra Vamošová

Alexandra Vamošová má na svědomí 20 příspěvků

Jsem CMO a vedu českou a slovenskou divizi copywritingu pro skupinu D2A. Starám se o sociální sítě, blog, připravuji USP, zajímám se o UX, ráda peču a čichám v dřevodílně.

Prostě ráda píšu a zajímá mě svět. Najmout si mě můžete přes kontakty v horním menu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinné údaje jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>