Práce v projektovém manažeru: návod pro korektory


Práce v projektovém manažeru je snadná a rychlá. Taková se ale na první pohled nemusí zdát každému, proto přinášíme detailní návod pro korektory.

Postup:

1. Pokud ještě nejste přihlášení, přihlaste se. Návod na přihlášení najdete v článku Přihlášení do projektového manažeru. Následně si rozklikněte úkol, na kterém chcete pracovat.

2. Zkopírujte si pouze text článku.

3. Klikněte na Nástroj pro autory. Nejdříve se ale podívejte, jestli pod příspěvkem nejsou komentáře. Pokud jsou dole v komentáři vložená opravená strojová data, zkopírujte je, najeďte do Nástroje pro autory, smažte v první záložce původní strojová data a místo nich vložte ta, která jste zkopírovali z komentáře. Více najdete v článku o úpravě strojových dat.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Zadání-1024x517.png.

4. V Nástroji pro autory projděte přes všechny záložky až na třetí záložku s názvem Psát. Vložte do ní zkopírovaný text a opravte ho. Dávejte pozor, ať nesmažete nebo nezměníte žádné klíčové slovo. Hlídejte si pravý sloupec, ve kterém se klíčová slova automaticky počítají. Více o korekturách si přečtěte zde.

5. Klikněte na Další, čímž se dostanete do záložky Statistiky. Ve statistikách by se nemělo objevit více křížků, než jich bylo před vaší úpravou. Pokud bude mít text po opravách více zelených fajfek, bude to jen dobře. Pokud pod textem nechal autor nějaké poznámky, neupravujte je ani nemažte. Nechte je tam tak, jak jsou.

6. Pak přejděte na pátou záložku s názvem Exportovat. Označte komplet celý text, který vidíte. Pokud klikněte přímo do textu, můžete na to použít klávesovou zkratku Ctrl + A.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je export-z-nástroje-1023x769.gif.

7. Celý text zkopírujte.

8. Proklikněte se zpět do projektového manažeru na své zadání. Klikněte na Edit Task v pravé části.

9. Klikněte v pravé části kolonky Description na Full Screen. Bude se vám tak lépe pracovat.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 2020-03-09-10_55_45-Greenshot-1024x576.png.

10. Vložte text zkopírovaný z nástroje pro autory přesně tam, kde byl text původní, tedy od „Začátek exportu“ po „Konec exportu“. Nic jiného nemažte. Ani uvozovky před textem, ani pomlčky. Jsou tam z toho důvodu, aby se text vizuálně zobrazil tak, jak byl. Zobrazení si pak opět zmenšete.

11. Smažte svůj nick z kolonky Assigned To. Můžete buď kliknout na křížek nebo stisknout klávesu Backspace.

12. Z kolonky Tags smažte tag „Korektor“ a vložte tag „Karanténa“.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je úprava-tasku-1-1024x516.gif.

13. Klikněte na Save.

Alexandra Vamošová

Alexandra Vamošová má na svědomí 20 příspěvků

Jsem CMO a vedu českou a slovenskou divizi copywritingu pro skupinu D2A. Starám se o sociální sítě, blog, připravuji USP, zajímám se o UX, ráda peču a čichám v dřevodílně.

Prostě ráda píšu a zajímá mě svět. Najmout si mě můžete přes kontakty v horním menu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinné údaje jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>