Žádný příspěvek Tvorba textů – copywriting

Copywriting je tvorba reklamních a marketingových textů, které mají podpořit prodej výrobků a služeb. Textař, který se zabývá oborem copywritingu, se označuje jako copywriter.

Copywriter píše texty reklam, webových stránek, tiskových zpráv, PR článků, katalogů a návrhy sloganů a názvů. Copywriteři jsou nejčastěji zaměstnání jako kreativci v reklamních agenturách a větších webdesignérských firmách.

S nástupem internetu se začal vyvíjet obor web copywritingu, tedy psaní pro web. Na webu lidé čtou jinak než v tisku a texty určené pro klasická média na webu obvykle nefungují. Je důležité si uvědomit, že lidé na internetu stránky vlastně nečtou, ale nejdříve je skenují očima a hledají kousky potřebných informací.

SEO copywriting je spojení techniky SEO a copywritingu. Tato činnost spočívá v optimalizaci textu webových stránek pro vyhledávače, který se nesoustředí pouze na zdrojový kód, ale na celkovou kvalitu obsahu webu. SEO copywriting se stará o aktuální, unikátní, zajímavý a pro čtenáře přínosný obsah.

Zdroj: wikipedia.org; tento text lze šířit pod CC.

Zakázková tvorba skvělých textů

Copywriting je zakázková tvorba reklamních a marketingových textů, které podporují prodej výrobků a služeb. Existuje mnoho typů marketingových textů a pravidel, která se copywritingu týkají. Více informací a aktualit najdete v této rubrice.

Otázky a odpovědi Prozkoumat

Zobrazit 3 příspěveků

Klíčová slova a práce s nimi

Klíčová slova jsou důležitou součástí copywritingu. Díky nim se totiž návštěvníci dostanou z vyhledávače na váš text. Klíčová slova se rozdělují na několik typů a jejich použití má své zásady.

Otázky a odpovědi Prozkoumat

Zobrazit 1 příspěvek

Bezchybné korektury textů

Korektury zajistí, že text nebude obsahovat žádné gramatické, pravopisné a stylistické chyby. Korektor musí nejen perfektně ovládat jazyk, ale také by měl být schopný dobře porozumět obsahovému sdělení.

Otázky a odpovědi Prozkoumat

Zobrazit 1 příspěvek