Úprava strojových dat pro nástroj pro autory

Občas se podaří, že jsou strojová data zadána špatně a je potřeba je upravit. Než najdeme lepší řešení, přikládáme tento návod.

Kdy se hodí měnit strojová data?

Strojová data měňte jen v případě, že potřebujete odstranit překlep nebo gramatickou chybu. Jiné zásahy do Strojových dat a Klíčových slov nejsou dovoleny.

Začněte v nástroji pro autory

Otevřete si Nástroj pro autory z odkazu v Projektovém manažeru a nechte jej načíst data z odkazu tlačítkem Vyčistit a načíst data. Dostanete se na první záložku Strojová data.

Užitečné info: Nahoře pod modrým menu jezdí nenápadný modrý proužek a vždy, když dojede na konec, data a stránka se aktualizují. Stíhejte jednotlivé kroky před tím, než se tak stane.

Klikněte do pole strojových dat a například pomocí kláves CTRL+ACTRL+C je vykopírujte. Následně se přesuňte do Projektového manažeru.

Pokračujte v projektovém manažeru

Přepněte se zpět do projektového manažeru a začněte psát komentář pod zadáním. Tento krok je povinný a změněná strojová data musí zůstat jako komentář u daného úkolu v Projektovém manažeru.

 1. Zvolte, že vkládáte blok kódu (Code block).
 2. Vložte vykopírovaná Strojová data
 3. Upravte strojová data jak potřebujete – zajímat vás bude jen část od „KW“, kde jsou vypsaná jednotlivá hlavní a vedlejší klíčová slova. Klíčová slova se mohou objevovat i dále ve strojových datech (v části poznámka pro autora), tam nám ale jejich úprava nepomůže (změní se jen v poznámce).
 4. Odešlete komentář
 5. Vykopírujte obsah publikovaného komentáře
 6. Přejděte do Nástroje pro autory

Vložení upravených dat do nástroje pro autory

 1. Přepněte se zpět do nástroje pro autory
 2. Smažte současná strojová data
 3. Vložte nová strojová data
 4. Zkontrolujte záložku ZadáníPsát, změny by měly být ihned viditelné
 5. Pusťte se do psaní textu

Měli byste vědět, že při každém dalším Otevření nástroje pro autory přes originální odkaz v Projektovém manažeru budete muset znovu vložit upravená Strojová data z komentáře v Manažeru projektů.

Martin Horák

Martin Horák má na svědomí 29 příspěvků

Již nějakou chvíli se věnuji tvorbě webů, copywritingu a všem těm drobným a nepodstatným věcem okolo toho.

Najmout si mě můžete přes horní lištu a klikátko kontakty.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinné údaje jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>