Začínáme s aplikací Hangouts

V aplikaci Hangouts můžete pohodlně posílat a přijímat textové zprávy, hovory i videohovory zdarma, a to s jednotlivci i se skupinou. Stačí jen připojení na internet a účet u Google. Díky Hangouts můžete být neustále v kontaktu se svými kolegy, přestože nesedíte v jedné kanceláři.

Jak nainstalovat Hangouts

K přihlášení do aplikace budete potřebovat účet Google. Pokud ho ještě nemáte, vytvořte si ho. O vytvoření účtu Google jsme vydali i článek. Jestliže chcete používat Hangouts na svém stolním počítači nebo notebooku, najeďte na stránku hangouts.google.com nebo přímo na svůj gmail, kde v levém spodní části obrazovky najdete jeho ikony na volání a zprávy. Při přihlášení máte možnost ověřit své telefonní číslo. Tato možnost není povinná, ale díky ní vás přes aplikaci budou moct kontaktovat i lidé, které máte ve svém seznamu kontaktů. Vaše číslo ale nebude veřejně viditelné.

Pokud chcete používat aplikaci na svém mobilním zařízení, stáhněte si ji z Google Play nebo App Store a přihlašte se svým Google účtem.

Co umí aplikace Hangouts

Z aplikace můžete posílat zprávy jednotlivcům a skupinám až o 150 osobách. Pokud potřebujete uspořádat konferenční hovor, nabízí aplikace bezplatné videohovory pro deset osob najednou. Na webu stačí kliknout na ikonku několika osob s nápisem Nová skupina, zadat jména osob, které chcete do skupiny přidat, a chat či videohovor může začít.

Alexandra Vamošová

Alexandra Vamošová má na svědomí 20 příspěvků

Jsem CMO a vedu českou a slovenskou divizi copywritingu pro skupinu D2A. Starám se o sociální sítě, blog, připravuji USP, zajímám se o UX, ráda peču a čichám v dřevodílně.

Prostě ráda píšu a zajímá mě svět. Najmout si mě můžete přes kontakty v horním menu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinné údaje jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>